Specyficzne warunki pracy wymagają specyficznych narzędzi. Nawet w przypadku prac biurowych okazuje się, że potrzebne są specjalne materiały piśmiennicze. Do nich zaliczyć można markery olejowe, które idealnie sprawdzają się w różnych warunkach i potrafią zapisać każdą powierzchnię.
Jak wygląda marker olejowy?
Marker olejowy jest bardzo specyficznym i charakterystycznym pisakiem. Ma bardzo duże właściwości, które wyróżniają go z całej oferty artykułów piśmienniczych. Zupełnie inna jest jego budowa, a całe jego działanie oparte jest na całkowicie innym rozwiązaniu niż w markerach klasycznych. Tego typu markery piszą wykorzystując farbę akrylową, ich końcówka jest ruchoma, wewnątrz znajduje się tłoczek, który za każdym naciskiem przyczynia się do zassania nowej porcji farby.
Charakteryzują się wieloma pozytywnymi cechami, są:
- odporne na działanie światła,
- tusz nigdy w nich nie zasycha,
- mają okrągłą końcówkę,
- odporne na rozcieranie,
- wodoodporne,
- wodoszczelne.
Gdzie są wykorzystywane markery olejowe?
Markery olejowe mają bardzo dużo zalet, przez które są chętniej wykorzystywane mimo faktu, że ich cena jest znacznie wyższa od markerów tradycyjnych.
Doskonale nadają się do znakowania różnego rodzaju towarów. Idealnie można nimi pisać po szkle, drewnie, metalu, styropianie, kamieniu czy śliskim i połyskliwym materiale. Odporne są na działanie olejów i substancji chemicznych, przez co wykorzystywane są w laboratoriach, warsztatach, w czasie przemysłowej produkcji czy podczas obrabiania materiału różnego pochodzenia.
Sprawdzają się więc nie tylko w pracach biurowych, są markerami do zadań specjalnych.