Gra edukacyjna – prezent dla malucha

Wybrać prezent dla przedszkolaka nie jest łatwo. Jest jednak jedno rozwiązanie, które spodoba się zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Gry edukacyjne dla dzieci to prezent, który zapewni dobrą zabawę, a jednocześnie pomoże zaktywizować malucha. Jak wybrać ciekawa grę edukacyjną?

Nauka czytania

Naukę czytania warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Warto jednak pamiętać, że trzeba to zrobić tak, by dziecko świetnie się bawiło i nie straciło zainteresowania.

Bardzo ciekawą propozycją są gry edukacyjne dla dzieci, które są puzzlami do nauki czytania. Obrazki podpisane literkami można układać w słowa. Wersje takiej gry można znaleźć zarówno w języku polskim, jak i dotyczące języka angielskiego. Jest to idealna forma nauki dla dziecka, które dzięki niezwykle estetycznym obrazkom nie jest w stanie oderwać się od gry.

Zdolności sensoryczne

Pierwszym krokiem do osiągnięcia sprawności małych rączek są zadania, które pozwalają aktywizować sprawność manualną dziecka.

Tradycyjne rysowanie, szlaczki, czy plastelina są tu ogromną pomocą, ale warto również zwrócić uwagę na gry edukacyjne dla dzieci, których zadaniem jest nauka pisania po śladach, czy rysowania skomplikowanych szlaczków. Dzięki takim zadaniom rączka uczy się precyzyjnych ruchów.

Obrazki, które dziecko samodzielnie podpisuje nieocenione są również w nauce czytania. Dziecko zapamiętuje wygląd graficzny słowa i uczy się je czytać.

Nie można zapomnieć również o takich grach edukacyjnych dla dzieci, jak bierki czy wieża z drewnianych klocków, która powoli rozbieramy ćwicząc cierpliwość i sprawność rączki.