Opis zestawu podręczników Odkryć fizykę

odkryć fizykę

Fizyka jest dziedziną nauk ścisłych i przyrodniczych, która stara się zrozumieć najbardziej elementarne zagadnienia, dzięki którym możliwy jest naukowy opis świata. Na fizyce mniej lub bardziej pośrednio bazują wszystkie inne nauki przyrodnicze, a wśród nich chemia biologia, geologia, astronomia i wiele innych. Nauka fizyki zaczyna się już w szkołach średnich, gdzie uczniowie poznają podstawowe informacje o siłach, jakie rządzą wszechświatem. Obecnym podręcznikiem do nauki tego przedmiotu jest Odkryć fizykę.

Z czego składa się podręcznik?

Odkryć fizykę to zestaw dwóch podręczników. Każdy z nich opisuje inne aspekty przyrody, a tematy są uszeregowane w taki sposób, by kolejne zagadnienia były naturalnie powiązane z poprzednimi.

Część pierwsza

Pierwsza część podręcznika zajmuje się zagadnieniami związanymi z opisem ruchu ciał, sił działających na ciała oraz z pojęciem energii i jej przekazywaniem. Uczniowie zaznajomią się z podstawami kinematyki i poznają metody i wzory potrzebne do opisu trajektorii ruchu. Zrozumieją oni także podstawy dynamiki oraz zostaną zaznajomieni z pojęciem siły i jej jednostek. Osobny dział poświęcony jest grawitacji i prawu powszechnego ciążenia. Ostatni dział tej części skupia się na zagadnieniach związanych z energią mechaniczną, zasadą zachowania energii i mocą.

odkryć fizykę

Część druga

Odkryć fizykę część 2 zawiera informacje powiązane z elektrycznością i magnetyzmem. Uczniowie poznają podstawowe prawa związane z przepływem prądu elektrycznego, nauczą się czytać schematy obwodów elektrycznych oraz zdobędą wiedzę z polach elektrycznym i magnetycznym oraz efektach ich wzajemnej interakcji.

Dla kogo ten zestaw podręczników?

Podręczniki z serii Odkryć fizykę stanowią znakomity wstęp do tej dziedziny nauki dla każdego młodego, aspirującego fizyka. Mimo że podręczniki te przeznaczone są dla uczniów liceów, którzy wybrali poziom podstawowy, to wiedza wyniesiona z nich przyda się nie tylko w szkole, ale też w życiu codziennym. Fizyka otacza każdego z nas i warto rozumieć podstawowe zagadnienia z nią związane.