Globusy podświetlane – nauka może być przyjemna!

Nauka z zakresu geografii, która nie wymaga ślęczenia nad mapami? Jest to możliwe dzięki podświetlanym globusom. Dlaczego w znaczny sposób usprawniają uczenie się?

Globus podświetlany – gadżet, który uczy i bawi

Wyposażenie placówek edukacyjnych jest bardzo istotne. Nauka powinna przebiegać w jak najbardziej efektywny sposób – przy tym wszystkim nie należy zapominać także o dobrej zabawie. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach trudno zaciekawić uczniów stosując standardowe metody nauczania. Samo notowanie w zeszytach może więc nie wystarczyć. Skoro więc spora grupa ludzi przyswaja wiedzę za pomocą odbierania bodźców wzrokowych, dlaczego nie wykorzystać tego także w szkole lub podczas nauki w domu? Globusy podświetlane z tantis są dobrym sposobem na to, by „uwolnić się” od atlasów geograficznych lub klasycznych map, które umieszcza się w podręcznikach i poznawać świat w bardziej nowoczesny i przyjemny sposób. Po pierwsze, mając pod ręką globus znacznie łatwiej jest zrozumieć podział geograficzny i zapamiętać umiejscowienie konkretnych państw lub miast. Z kolei podświetlenie wpływa nie tylko na wygodę korzystania z takiego akcesorium, ale także urozmaica naukę i sprawia, że chętniej się do niej przystępuje.

Prezent dla młodszych i starszych – dlaczego zakup globusa to dobry pomysł?

Globusy podświetlane, które oferują sklepy stacjonarne i internetowe, występują w wielu wersjach, dzięki czemu z łatwością można dobrać je dla osób w każdym wieku. Kolorowe nadają się do pokoju dziecięcego, z kolei produkty w odcieniach srebra lub złota są idealnym pomysłem na urozmaicenie wystroju wnętrza firmy, gabinetu lub mieszkania dorosłej osoby. Takim prezentem z pewnością nie pogardzi miłośnik podróży lub osoba lubiąca ciekawe gadżety. Nie trzeba także obawiać się o trwałość lub wygodę użytkowania takich produktów. Globusy są:

– energooszczędne (dzięki wyposażeniu ich w żarówki LED ),
– trwałe (zazwyczaj tworzy się je z PVC i stali szlachetnej),
– dokładnie wykonane (dzięki czemu ma się pewność, że są dobrym materiałem edukacyjnym).