Gry karciane dla dzieci- dlaczego warto kupić je najmłodszym?

gry karciane dla dzieci

Gry karciane od wielu lat biją rekordy popularności. Dla dorosłych jest to świetny sposób na relaks połączony z rozrywką i treningiem umysłowym. Od niedawna jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak gry karciane z przeznaczeniem dla dzieci. Okazuje się, że tego typu prezent dla pociechy, może być nie tylko niezwykle interesujący, ale także wesprzeć jej rozwój. Gry karciane dla dzieci znów wracają do łask. Dlaczego więc warto kupić je najmłodszym?

Dlaczego warto kupić dzieciom gry karciane?

Każdy z rodziców, na pewno świetnie pamięta czasy, kiedy sami z przyjaciółmi, grali w popularną wojnę lub Piotrusia Pana. Z pewnością też pamiętają oni ile frajdy i rozrywki im to dostarczyło, a także do jak wielkiego wysiłku umysłowego, zmuszały poszczególne karciane rozgrywki. Gry karciane dla dzieci znów stają się niezwykle popularnym rozwiązaniem, które nie tylko ma bawić, ale równocześnie uczyć i wspierać rozwój dziecka. Okazuje się, że gry karciane dla dzieci wyróżnia jedna podstawowa wartość. Otóż do rozegrania niezbędna jest obecność więcej niż jednej osoby. Oznacza to, że dziecko niejako zmuszone jest do rozwijania i kształtowania swoich zdolności interpersonalnych. Jak wiadomo, podczas gier karcianych dla dzieci zdolności interpersonalne są szczególnie ważnym wyznacznikiem udanej rozgrywki. Nasze pociechy muszą się bowiem między sobą dogadywać, a także rozwijać zdolność zdrowej, pozytywnej rywalizacji. Co więcej, muszą oni respektować pomiędzy sobą zasady fair play, a także dokonywać pierwszych negocjacji. Dzięki temu dziecko szybko wykształtuje w sobie niezbędne umiejętności interpersonalne, a także zyska pewność siebie i umiejętność wyrażania własnej opinii i poglądów. To jeszcze jednak nie koniec powodów, dla których warto kupić najmłodszym gry karciane. Okazuje się, że pomogą one również rozwinąć zdolności intelektualne. Wszystko zależy jednak od rodzaju rozgrywki, jedne przysłużą się temu w mniejszym inne w większym stopniu. Nie mniej jednak dzięki grom karcianym dla dzieci najmłodsi mogą nauczyć się:

• nowych liczby
  • poznać nowe symbole
  • nauczyć się nowych liter
  • poznać nowe słowa

Co więcej w poszczególnych rozgrywkach nasze pociechy mogą także stanąć na wyżynach swoich możliwości i nauczyć się znajdowania logicznego powiązania pomiędzy zaistniałymi faktami, a także trenować swoją koncentrację, wraz ze zdolnościami trzeźwego myślenia i planowania.

Co należy wziąć pod uwagę, kupując gry karciane dla dzieci?

Wielu rodziców nosi się z zamiarem zakupu gier karcianych dla dzieci. Niemniej jednak ich odpowiedni wybór, spośród tysięcy dostępnych na rynku modeli, może być prawdziwym wyzwaniem. Różnorodność i mnogość gier karcianych dla dzieci, które możemy zakupić zarówno stacjonarnie jak i przez Internet jest ogromna i często może przyprawić rodziców o przysłowiowy zawrót głowy. Na co więc należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę, rozważając sprezentowanie swoim pociechom gier karcianych? Otóż niezwykle istotne jest uwzględnienie przede wszystkim dwóch kwestii:

• pierwszą z nich jest wiek dziecka
  • drugą, są jego zainteresowania

Producenci gier karcianych dla dzieci stanęli na wysokości zadania i oferują produkty zarówno dla najmłodszych już od 3 roku życia, a także dla dzieci starszych. Co więcej zostały uwzględnione także prawdopodobne zainteresowania najmłodszych. Można więc spotkać gry karciane, w których dominujące są motywy ze słynnych kreskówek i bajek dla dzieci, a także takie, gdzie wszystko skupione wokół konkretnej dziedziny np. przyrody.

Gry karciane są dostępne do kupienia pod tym linkiem