Sposób na udany wieczór

Zaplanowanie wolnego wieczoru nie jest proste. Możliwości jego spędzenia jest bardzo dużo. Oto kilka propozycji na udany wieczór bez telewizora i komputera.

Gry

Od kilku lat popularnością cieszą się różnego rodzaju gry, w które można grać w grupie. Wystarczy, że zbierze się kilka osób – paczka znajomych lub rodzina i można zacząć wspólną zabawę. To nie tylko rozrywka, ale też okazja do lepszego poznania siebie nawzajem. Obecnie na rynku jest bardzo dużo różnego rodzaju gier przeznaczonych dla graczy w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Przykładem może być gra Emocje, która przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników. To gra, w której nie trzeba wykazać się żadną szczególną wiedzą, a raczej wykazać się umiejętnością interpretacji cudzych uczuć i zachowań.

Wspólne tworzenie

Świetną zabawą może też być wspólna zabawa artystyczna – malowanie, rzeźbienie figurek z plasteliny itd. Oczywiście jest to trudniejsze niż gra Emocje i wymaga więcej przygotowań, ale może też być bardzo kreatywną rozrywką. To szczególnie dobra propozycja, gdy czas spędza się z dziećmi w różnym wieku. W końcu każde dziecko lubi się trochę pobrudzić. Jednak, jeśli wolelibyśmy, by zabawa nie okazała się zbyt kosztowna i męcząca, to powinniśmy jednak zostać przy grach. Tym bardziej że mają one także walory edukacyjne. Nigdy nie wiadomo, kiedy umiejętności nabyte w czasie gry zaprocentują w prawdziwym życiu i okażą się pomocne. To bardzo ważne, by dbać o rozwój dziecka na każdej płaszczyźnie.