Zabawa artykułami papierniczymi z dzieckiem

spinacze biurowe

Kreatywność u dzieci po części jest wrodzona jako cecha charakteru. Kreatywność musimy jednak pobudzać sami. W wielu przypadkach do tego celu możemy posłużyć się zwykłymi rzeczami, jakie mamy w mieszkaniu. Do takich należy wiele artykułów biurowych oraz papierniczych.

Plastelina vs ciastolina

Ciastolina obecnie jest niemal obowiązkową zabawką, jaką posiadają nasze pociechy. Są z nią jednak dwa spore problemy. Pierwszym jest cena. Zestaw ciastoliny jest dość drogi. Drugim jest wysychanie ciastoliny, przez co nie jest specjalnie trwała.

Plastelina była kiedyś podstawowym akcesorium. W przeciwieństwie do ciastoliny jest tania oraz niegroźne jest jej wyschnięcie. Kiedy nasze dzieci zaczynają zabawę z masami plastycznymi, dobrze jest, aby właśnie zaczęły ją od plasteliny.

Spinacze biurowe, kolorowy papier, klej

Spinacze biurowe, kolorowy papier oraz klej, pozwoli na długą i dobrą zabawę naszym dzieciom. Jeśli dołożymy do tego jeszcze nożyczki (na rynku mamy bezpieczne ich wersje), to wycinanie ludzików i zwierzątek może stać się na dłuższy czas ulubionym zajęciem.

Za pomocą spinaczy możemy łączyć czasowo niektóre wycięte elementy. Można je po zakończonej zabawie rozłączyć, co jest niemożliwe w przypadku kleju (bez rozerwania), oraz problematyczne przy użyciu zszywacza (małemu dziecku raczej również zszywacza dawać byśmy nie chcieli). Przy użyciu wymienionych elementów ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.
Artykuły takie jak spinacze biurowe możesz zamówić na biurwa.pl.